Demonik Town

Witajcie na krętych uliczkach Miasta Demonów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Filmy
  •  » Ulubione filmy urban fantasy.

#1 2013-12-16 20:09:58

Lilith

Aniołek

Call me!
Skąd: Tokio
Zarejestrowany: 2013-12-16
Posty: 14
Punktów :   

Ulubione filmy urban fantasy.

Po prostu jakie są wasze ulubione filmy urban fantasy. Podajcie ich nazwy,  a także czym was urzekły i  dlaczego są tymi ulubionymi. Nie chodzi mi tu o kreskówki czy anime, bo to inna sprawa ale o pełnometrażowe filmy urban fantasy.

Pozwólcie że zacznę.

Mam dwa ulubione filmy, a są nimi :

"Dary Anioła: Miasto kości" - dlaczego akurat ten stosunkowo nowy film ? Nie chodzi tu o to że powstał na podstawie mojej ulubionej książki ( co w sumie przekonało mnie do kupna biletów na premierę ) lecz o to, że film po mimo sprzeczności z książką był po prostu świetny.  Wartka akcja i ciekawa fabuła, oraz znakomite sceny walk. Nie wspominając już o genialnej obsadzie aktorskiej i przystojnym Jamiem Campbel Bowerem w roli Jacea. Wszystko to sprawiło, że choć książka jest o wiele lepsza film jest na czołowym miejscu w mojej liście ulubionych.

"Zmierzch" - jasne, że film ten nie jest już tak popularny jak na początku i choć historia Belli i wampira Edwarda jest już nudna nadal go lubię. Może po prostu ze względu na pewien sentyment, gdyż to właśnie film ten wzbudził moje zainteresowanie do gatunku urban fantasy. A może dlatego, że każdy skrycie marzy o tak idealnej i gorącej miłości jaka wiązała głównych bochaterów lub przez samą postać wampirów. W końcu to saga zmierzch zapoczątkowała tak wielką popularność literatury z "dziećmi nocy", a film jest wręcz idealnie zgodny z książką (pomijając ostatnią część, która została całkowicie zepsuta).

No ale to tyle o de mnie. Jakie są wasze ulubione filmy ? Zapraszam do dyskusji.


"Czas przemija nawet wtedy kiedy wydaje się to niemożliwe[...] Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija" - Bella "Księżyc w nowiu"

"To love is to destroy, that to be lovet is to be destroyed." - Jace "Dary Anioła: Miasto Kości"

Offline

 
  • Index
  •  » Filmy
  •  » Ulubione filmy urban fantasy.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tndw.pun.pl www.draw.pun.pl www.theenemy.pun.pl www.dbfoture.pun.pl www.dzikiepumy.pun.pl